Konstrukcje reklamowe

 

Konstrukcje reklamowe wykorzystywane są do eksponowania reklam wielkoformatowych. Produkowane są z materiałów wysokiej jakości. Dlatego też z założenia są wytrzymałe i bezpieczne w użytkowaniu. Wybór w tym zakresie na rynku jest naprawdę spory.

Konstrukcje reklamowe to mobilne nośniki reklamy, które można można przenosić z miejsca na miejsce. Pod tym pojęciem kryją się m.in. konstrukcje reklamowe ścienne: reklamy banerowe i banery backlight, konstrukcje wolnostojące: banery reklamowe przestawne i tablice stojące, systemy wystawiennicze (ścianki tekstylne, stoiska targowe), tablice i szyldy reklamowe, a także kasetony tekstylne.

Konstrukcje reklamowe cieszą się dużą popularnością i mają szerokie zastosowanie. Wybór odpowiedniego rodzaju  zależy od zaplanowanej strategii marketingowej i aktualnych potrzeb. W wielu miejscach świetnie sprawdzają się klasyczne tablice reklamowe. Montowane są one na powierzchniach pionowych  np. ogrodzeniach czy murach budynków. Są one w stanie dotrzeć do naprawdę szerokiej grupy odbiorców. Takie reklamy są też bardzo wytrzymałe. Niestraszne im silne wiatry czy opady atmosferyczne. Raz zamontowane tablice reklamowe wytrzymują długie lata. Prezentują się przy tym przez cały czas efektownie.
Nie mniej popularne są reklamowe konstrukcje wolnostojące takie jak billboardy. To ciężkie tablice reklamowe wykonywane z materiałów wysokiej jakości, które mocowane są do ziemi za pomocą odpowiedniego fundamentu. Dzięki temu nie przewracają się. Billboardy bywają jedno lub dwustronne. Na ogół spotkać się z nimi można przy ruchliwych ulicach czy trasach. Są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie nie ma odpowiedniej przestrzeni reklamowej. Dlatego też billboardy to obiekty o dużych wymiarach. Uczestnicy ruchu drogowego muszą je bowiem zauważyć ze znacznej odległości. W ten sposób mają czas na zapoznanie się z ich treścią. Nieco podobne do billboardów są także tablice przestawne. Te jednak nie posiadają fundamentów. Stabilność zapewniają im słupy nośne oraz dodatkowa, dolna platforma. Można je tym samym  bardzo łatwo przenosić z miejsca na miejsce bez ponoszenia żadnych kosztów.

Wybór konstrukcji reklamowych na rynku jest naprawdę  bardzo szeroki. Do tej kategorii zaliczyć również można różnorodne szyldy reklamowe wieszane nad sklepami, litery przestrzenne ledowe czy kasetony różnego rodzaju. Takie konstrukcje znacznie ułatwiają odnalezienie odpowiedniej firmy, a przy tym pozwalają na budowanie wizerunku danej marki.