Litery 3D LED

 

Reklama świetlna to skuteczny sposób na wyróżnienie swojej firmy na tle konkurencji. Pozostaje ona bowiem doskonale widoczne nawet po zapadnięciu zmroku, a przy tym koszt jej eksploatacji jest stosunkowo niewielki. Do najpopularniejszych form reklamy świetlnej zalicza się podświetlane kasetony różnego rodzaju (z pleksi, dibondu itd.), nowoczesne neony (o różnorodnej kolorystyce) czy oryginalne litery 3D LED.

Ciekawą formą reklamy świetlnej są z całą pewnością litery 3D LED przedstawiające nazwę lub logo firmy. Wyposażone są one w lico z pleksi  folią transcuelntną przepuszczającą i rozpraszającą światło. Dzięki temu litery są równomiernie zabarwione. Obudowa takich liter wykonywana jest na ogół z taśmy aluminiowej, a tylną część stanowi PCV w kolorze białym. Ledowe litery 3D można bardzo szybko przymocować do ściany wewnątrz i na zewnątrz budynków, tworząc efektowny, podświetlany szyld.

Reklama świetlna wykorzystująca do działania nowoczesną i energooszczędną technologię LED cały czas zyskuje na popularności i trudno się temu dziwić. Reklamy tego rodzaju np. litery ledowe 3D są przede wszystkim bardzo cienkie, a przy tym naprawdę elastyczne. Zapewniają one równomierne podświetlenie i to niezależnie od swoich wymiarów. Taka reklama świetlna jest elastyczna, efektowna wizualnie i stosunkowo niedroga. Litery 3D LED są cienkie i lekkie. Cechują się naprawdę niskim kosztem eksploatacji i nie sprawiają większych problemów w zakresie montażu. Dlatego też coraz częściej wykorzystywane są zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Najczęściej  z takich przestrzennych liter tworzy się nazwy firm czy ich loga, które są doskonale widoczne nawet ze znacznej odległości.

Gdzie wykorzystywana jest reklama świetlna w formie neonów, podświetlanych kasetonów czy liter 3D LED? Okazuje się, że jej zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie. Przestrzenne litery ledowe są prawdziwym hitem ostatnich lat. Są bowiem cienkie, elastyczne, łatwe w montażu i efektowne wizualnie. Taka forma reklamy ma zaskakująco niewielką grubość – około 3 milimetrów. To bardzo niewiele, niemal tyle co zwykła szyba. Z uwagi na możliwość wyginania takie litery ledowe sprawdzają się nie tylko na prostych ścianach. Zawiesić je również można na elewacji lekko zakrzywionej. Tym samym są one idealnym elementem wykończenia wnętrz różnego rodzaju np. recepcji, poczekalni itd.

Reklama świetlna podbija rynek reklam i nie zapowiada się w tym zakresie na szybkie zmiany. Litery 3D LED popularne będą przez naprawdę długi czas.