Kasetony reklamowe

 

Kasetony reklamowe to nic innego jak efektowne wizualnie, nowoczesne szyldy. Mają formę podświetlonej od wewnątrz tablicy jedno lub dwustronnej. Na ogół są one kwadratowe lub prostokątne. Umieszcza się na nich logo i nazwę firmy. Z tego powodu zazwyczaj umieszczane są na elewacjach zewnętrznych. Widoczne są doskonale z daleka, także po zapadnięciu zmroku. Są produktami odpornymi na negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Nie sprawiają też problemów w zakresie utrzymania w czystości.

Kasetony reklamowe podzielić można z uwagi na sposób montażu, rodzaj oświetlenia, materiał wykonania itd. Jeszcze inna klasyfikacja związania jest z ich specyfiką. Jednostronne mocowane są do ściany pod kątem prostym lub równolegle do niej. Z kolei dwustronne z nadrukiem znajdującym się z obu stron, z założenia wystają poza obrys budynku. Zawieszane są one prostopadle do ściany. W ten sposób są świetnie widoczne po zmroku, zwłaszcza te podświetlane ledowo.

Kasetony reklamowe różnić się mogą też materiałem wykonania. Dużą popularnością cieszą się te dibondowe. To bowiem materiał wytrzymały, który dość łatwo poddaje się obróbce mechanicznej. Płyta ta składa się z kilku warstw aluminium połączonych ze sobą rdzeniem polietylenowym. Kasetony dużych rozmiarów są z kolei często wykonywane z bardziej elastycznego winylu. Te najmniejsze produkowane są niekiedy z pleksi. Ponadto wykorzystywane są lekkie, aluminiowe ramy i lico z pleksi.

Kasetony reklamowe cieszą się dużą popularnością i są chętnie wykorzystywane w szeroko rozumianej reklamie zewnętrznej. Są bowiem proste w montażu, lekkie, efektowne wizualnie i odporne na szkodliwe działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych. Stanowią one skuteczne, a przy tym naprawdę eleganckie banery reklamowe. Umieszczane są na ogół na elewacjach i fasadach budynków. Wykorzystywane są jako oryginalne i efektowne reklamy dwustronne.

Od jakiegoś czasu stanowią też coraz częściej formę reklamy wewnętrznej. Widać to doskonale na przykładzie dużych  centrów handlowych czy innego typu obiektów wielkopowierzchniowych. Tym samym stają się bardzo uniwersalnym nośnikiem reklamowym o naprawdę bardzo szerokim zastosowaniu.